Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie, zarzuty i areszt - kobieta odpowie za zabójstwo

Data publikacji 19.02.2018

Gorzowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o zabójstwo 58-letniego mężczyzny, do którego doszło przed kilkoma dniami. Zebrany materiał dowodowy, poprzedzony wielogodzinną pracą policjantów wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego oraz biegłych laboratorium kryminalistycznego KWP, doprowadził do postawienia 29-letniej kobiecie zarzutu zabójstwa. Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek, 15.02.br., kilkanaście minut przed północą, dyżurny gorzowskiej policji otrzymał informację o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa Wlkp. znaleziono zakrwawionego, leżącego na ziemi mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole, w tym policjantów grupy dochodzeniowo - śledczej. Wezwany lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny, na którego ciele ujawniono rany kłute. W mieszkaniu znajdowała się 29-latka, którą zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Kobieta była nietrzeźwa - alkomat wskazał 3 promile alkoholu w organizmie. Do wczesnych godzin porannych prowadzono czynności procesowe i operacyjne, które były nadzorowane przez pracującego na miejscu prokuratora.

Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali gorzowscy policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego, wspierani przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego KWP, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady ujawnione na miejscu zdarzenia. Równolegle do pracy techników trwały przesłuchania i rozpytania osób, które mogły posiadać informacje mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego czynności procesowe z zatrzymaną kobietą były wykonywane dopiero po jej wytrzeźwieniu.

Prokurator, po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, przesłuchał 29-latkę w charakterze podejrzanego i przedstawił jej zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W niedzielę, 18.02.br., Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. przychylił się do wniosku prokuratury i policji, aresztując kobietę na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Zatrzymanie, zarzuty i areszt - kobieta odpowie za zabójstwo

Pobierz plik Zatrzymanie, zarzuty i areszt - kobieta odpowie za zabójstwo (format mp4 - rozmiar 5.33 MB)

Powrót na górę strony