Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym uciekał nie wiedząc, że policjant jest pasjonatem biegania i górskich maratonów

Poszukiwany listem gończym 37-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany w Głogowie, dzięki szybkiemu działaniu asp. Krystiana Biegajły. Policjant po służbie, w dniu wolnym, opiekował się w domu dziećmi. Zwrócił uwagę na zachowanie mężczyzny, który wędrując po klatce schodowej chwytał klamki od drzwi. Zatrzymał go po pościgu, obezwładnił, a następnie przekazał w ręce patrolu, który udzielił mu wsparcia. Prywatnie policjant jest pasjonatem biegania.

Aspirant Krystian Biegajło na co dzień pełni służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego w Głogowie. Policjant miał dzień wolny i przebywał w mieszkaniu, opiekując się dwójką dzieci. W pewnym momencie zwrócił uwagę na odgłos chwytania klamki od drzwi mieszkania. Tak jakby ktoś usiłował sprawdzić, czy są one otwarte. Zorientował się szybko, że nieznany mu mężczyzna, przemierzając klatkę schodową, sprawdza w ten sposób wszystkie drzwi.

Policjant wybiegł z mieszkania i udał się za mężczyzną w pościg, który już wyszedł z budynku. Pobiegł za nim i jednocześnie zaalarmował oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mężczyzna uciekał w stronę osiedla domów jednorodzinnych. Po kilkuset metrach policjant dogonił go i zatrzymał. Ten próbował stawiać opór. W tym momencie na miejscu pojawił się patrol prewencji i wsparł policjanta. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna to 37-letni mieszkaniec Chorzowa poszukiwany listem gończym przez tamtejszą policję.

Aspirant Krystin Biegajło w roku 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność i Odwagę w trakcie wykonywania czynności służbowych. Z narażeniem własnego życia uratował tonącego człowieka. Prywatnie asp. Krystian Biegało jest pasjonatem biegania i górskich maratonów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Asp. Krystian Biegajło KWP Wrocław
  • Asp. Krystian Biegajło KWP Wrocław
Powrót na górę strony