Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa telekomunikacyjne – policjanci udowodnili mu 22 tego typu przestępstwa

Data publikacji 21.02.2018

Policjanci z Głogowa, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa telekomunikacyjne. Zatrzymany, na podstawie zebranego materiału, usłyszał też zarzut włamania do jednego z mieszkań i kradzieży mienia. Mężczyzna m.in. wyłudził usługi telekomunikacyjne oraz telefony komórkowe o łącznej wartości blisko 70 tys. zł. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą i zebranego materiału, mężczyzna w ciągu kilku miesięcy ubiegłego roku dopuścił się szeregu oszustw, wyłudzając usługi telekomunikacyjne oraz telefony komórkowe o łącznej wartości blisko 70 tys. zł.

Podejrzany umowy zawierał, jako osoba cywilna, ale założył również firmę, która nigdy nie wykazywała żadnej aktywności gospodarczej poza służeniem mu do wyłudzeń i oszustw. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące łącznie 22 tego typu przestępstw.

Policjanci udowodnili także mężczyźnie włamanie do jednego z mieszkań na początku stycznia br. w Głogowie. Łupem sprawcy padły wówczas przedmioty o wartości prawie 10 tys. zł. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił również na przedstawienie mu w tej sprawie zarzutów.

Za dokonane czyny 36 – latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony