Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych miasta i gminy Nowy Staw udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Wczoraj po godz. 22.00 na terenie byłej słodowni w Nowym Stawie policjanci w trakcie obchodu rejonu ujawnili osobę bezdomną, która ze względu na bardzo niską temperaturę możliwość wychłodzenia organizmu wymagała pomocy medycznej.

Z uwagi na bardzo niskie temperatury policjanci w trakcie codziennych służb prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki na terenach ogródków działkowych oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie posiadają tzw. „dachu nad głową”.

W czwartek, 22 lutego br., dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Stawie podczas obchodu rejonu na terenie byłej słodowni dotarli do osoby bezdomnej, która była mocno wychłodzona.

Policjanci z uwagi na bardzo niską temperaturę i realne zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny natychmiast wezwali karetkę pogotowia. 51 – latek bez stałego miejsca zamieszkania został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc.

W ostatnim czasie dochodzi do znacznych spadków temperatury, co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia szczególnie osób bezdomnych, starszych, samotnie zamieszkujących oraz osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego policjanci apelują – nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować czyjeś życie.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem
  • Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem
Powrót na górę strony