Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atakował policjantów nożem. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Data publikacji 25.02.2018

32-letni mężczyzna, który próbował w czasie interwencji zranić policjantów nożem trafił na 3 miesiące do aresztu. Za czynną napaść na mundurowych grozi mu do 10 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z posterunku w Chynowie dostali sygnał o awanturze w jednym z domów na terenie gminy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, by pomóc załodze pogotowia ratunkowego, które zostało wezwane do nietrzeźwego mężczyzny. Na miejscu zastali 32-latka agresywnie zachowującego się wobec sanitariuszy, jak i domowników. Używał wulgarnych słów i nie reagował na prośby rodziny oraz polecenia mundurowych. W pewnym momencie mężczyzna chwycił nóż i usiłował zranić policjantów. Wymachiwał nożem w ich kierunku. Policjanci obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Nie odnieśli obrażeń.

Mieszkaniec Drwalewa usłyszał już zarzut czynnej napaści na mundurowych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. W sobotę grójecki sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony