Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zorganizował opał potrzebującemu pomocy

Data publikacji 26.02.2018

Dzielnicowy, w nietypowy sposób, pomógł mieszkańcowi jednej z podsokólskich wsi. Policjant zorganizował opał dla mieszkającego samotnie starszego mężczyzny. Policja przypomina, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować czyjeś życie.

Sokólski dzielnicowy zaangażował się w pomoc dla starszego mężczyzny. Policjant, posiadając informacje, że  mieszkaniec jednej z podsokólskich wsi znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, postanowił natychmiast działać. Funkcjonariusz bezzwłocznie udał się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce, celem jak najszybszego zorganizowania opału dla seniora. Na efekty działań pomocowych nie trzeba było długo czekać. W ciągu trzech dni, na posesję 93-latka, został juz przewieziony węgiel.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

(KWP w Białymstoku / mg)

  • Dzielnicowy zorganizował opał potrzebującemu pomocy
  • Dzielnicowy zorganizował opał potrzebującemu pomocy
  • Dzielnicowy zorganizował opał potrzebującemu pomocy
Powrót na górę strony