Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podejrzany o włamanie, poszukiwany dwoma listami gończymi

Data publikacji 01.03.2018

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 32-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Jednocześnie, dzięki bazie danych DNA, wyjaśniła się sprawa włamania z 2016 roku, o które podejrzany jest mężczyzna.

W październiku 2016 roku w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Pruszkowa doszło do włamania. Łupem włamywacza padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria o wartości kilku tysięcy złotych.

Dla procesu wykrywczego bardzo ważne okazały się skrupulatnie zabezpieczone ślady. Będący na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył między innymi ślady biologiczne pozostawione przez sprawcę. Materiał wysłano do laboratorium komendy stołecznej, gdzie eksperci ujawnili tzw. profil DNA, który przesłano do bazy danych Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Analiza wykazała, że wyłoniony profil pasuje do zarejestrowanego już wcześniej w bazie profilu DNA 32-letniego mieszkańca Pruszkowa.

Po ustaleniu jego danych okazało się, że od kilku lat mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania, za włamania i kradzieże. Wydano za nim dwa listy gończe. Dzięki pracy pruszkowskich „poszukiwaczy” w niedzielę 32-latek został zatrzymany na terenie Legionowa.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem z 2016 roku, do którego się przyznał. Po czynnościach został przewieziony do jednostki penitencjarnej, gdzie za wcześniejsze przestępstwa spędzi najbliższe kilka lat.

kk/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.79 MB)

Powrót na górę strony