Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zorganizował pomoc dla potrzebującego mężczyzny

Data publikacji 02.03.2018

Dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł mieszkańcowi gminy Padew Narodowa. Policjant zorganizował opał dla mieszkającego samotnie mężczyzny. Mobilizując sąsiadów i współpracując z pracownikami socjalnymi zapewnił potrzebującemu niezbędną pomoc i opiekę.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym st. asp. Grzegorz Polek zaangażował się w pomoc dla mężczyzny potrzebującego pomocy. O trudnej sytuacji 56-latka z gminy Padew Narodowa dowiedział się od policjanta, który mieszka w tej samej miejscowości. W związku z tym, że mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrażającej życiu, był nietrzeźwy, a w domu panowała niska temperatura, został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Ze względu na niskie temperatury, przed zwolnieniem mężczyzny do domu, dzielnicowy postanowił natychmiast działać. Policjant sprawdził warunki, w jakich zamieszkuje. W domu nie było prądu, wody i opału. Funkcjonariusz ustalił, że mężczyzna mieszka sam. Współpracując z jego sąsiadami i rodziną 56-latka, zorganizował mu transport do domu z komendy.

Wiedząc, że mężczyzna nie ma czym ogrzać domu, w którym przebywał, policjant postanowił zorganizować opał oraz jedzenie oraz wodę. Funkcjonariusz skontaktował się również z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Padwi Narodowej, który przekazał mężczyźnie talon żywnościowy i zapewnił codzienną wizytę pracownika socjalnego.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby mieszkające samotnie, starsze, będące w trudnej sytuacji życiowej. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997 wystarczy, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować ludzkie życie. O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony