Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda ukryta w naczepie tira

Data publikacji 05.03.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Ozorkowie zabezpieczyli 38 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrytych w podłodze naczepy ciężarówki. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na 649 tys. złotych. W związku z tym procederem zatrzymano trzech mężczyzn. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z ozorkowskiego komisariatu monitorując środowisko przestępcze, uzyskali informację dotyczącą posiadania znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda miała być przewożona ciężarówką z zagranicy i przeładowywana do mniejszych pojazdów. 1 marca 2018 roku funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, aby potwierdzić tę informację. Okazało się, że zaparkowany na terenie posesji samochód ciężarowy przewoził nielegalne papierosy. Papierosy były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce, która znajdowała się w podłodze naczepy.

Łącznie zabezpieczono 38 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego oszacowano na ponad 649 tysięcy złotych. Zarówno 74-letni właściciel posesji, na której stał pojazd, jak i 35-letni obywatel Białorusi, kierujący ciężarówką, zostali zatrzymani. Podczas przeszukania na terenie posesji znajdował się także samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 33-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego również został zatrzymany.

Cała trójka noc spędziła w policyjnym areszcie. 2 marca br. zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant prowadzi czynności
  • policjant prowadzi czynności
  • policjant prowadzi czynności
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony