Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mama małego dziecka podziękowała st. sierż. Szymonowi Wojtyle

Data publikacji 06.03.2018

3 marca br. do oświęcimskiej komendy Policji wpłynął e-mail od mieszkanki Gminy Przeciszów, zawierający podziękowania dla st. sierż. Szymona Wojtyły, policjanta ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach, za pomoc której jej udzielił. Kobieta jadąc ze swoim dzieckiem na umówioną wizytę lekarską "złapała gumę". W wymianie uszkodzonego koła w samochodzie błyskawicznie pomógł dżentelmen w mundurze.

Do zdarzenia doszło kilkanaście dni temu. Policjant  jadąc radiowozem ulicą Olszyny w Jawiszowicach, zauważył stojący na poboczu samochód marki Seat. Obok pojazdu stała zmartwiona kobieta. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się, aby sprawdzić, czy nie potrzebna jest pomoc. Nie pomylił się. Kobieta „złapała gumę”, a była w drodze na umówioną wizytę lekarską z 4-letnią córeczką.

Policjant natychmiast zaoferował swoją pomoc, przystępując do wymiany uszkodzonego koła w pojeździe. Kilka chwil później kobieta dziękując za udzieloną pomoc udała się w dalszą podróż, a policjant wrócił do swoich obowiązków służbowych.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony