Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroki skazujące dla pseudokibiców za przestępstwo i wykroczenia w związku z imprezą masową

Data publikacji 06.03.2018

Na wniosek policjantów ze Śródmieścia sąd w postępowaniu przyspieszonym wydał 5 wyroków skazujących za popełnione przestępstwo i wykroczenia w związku z meczem rozegranym pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji 37-letni Filip K. został ukarany karą grzywny w wysokości 3000 złotych. Pozostałych czterech mężczyzn za zakłócanie porządku publicznego polegającego na odpalaniu materiałów pirotechnicznych i polaniu wodą z hydrantu pracowników służb porządkowych zostało skazanych na kary grzywny w wysokości 500 i 800 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat.

Podczas zabezpieczenia przez śródmiejskich policjantów niedzielnego meczu piłki nożnej pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań, rozegranego na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, policjanci w związku z naruszeniem przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zatrzymali w sumie 8 osób za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji, posiadanie narkotyków, odpalanie materiałów pirotechnicznych oraz polanie wodą z hydrantu pracowników służb porządkowych.

Na wniosek policjantów ze Śródmieścia sąd w postępowaniu przyspieszonym wydał już 5 wyroków skazujących. Za przestępstwo polegające na znieważeniu i naruszeniu nietykalności funkcjonariusza policji 37-letni Filip K. został ukarany karą grzywny w wysokości 3000 złotych.

Za wykroczenia polegające na zakłóceniu porządku publicznego poprzez odpalanie materiałów pirotechnicznych 27-letni Mateusz K. i 33-letni Przemysław J. zostali ukarani karą grzywny w wysokości 800 złotych. Za wykroczenie polegające na oblaniu wodą z hydrantu pracowników służb porządkowych Sebastian G. i Daniel K. zostali ukarani karami grzywny w wysokości 500 i 800 złotych.

Sąd w późniejszym terminie zdecyduje o losie pozostałych 3 osób.

ea/rsz

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.02 MB)

Powrót na górę strony