Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenia w kategorii „bezdomność” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa trafiły do dzielnicowego

Data publikacji 06.03.2018

Dzielnicowy z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu otrzymał niecodzienne zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Użytkownicy aplikacji zgłosili w ten sposób nieznane policjantom miejsce przebywania osób bezdomnych.

Trwa szczególnie trudny dla osób bezdomnych okres ze względu na bardzo niskie temperatury sięgające nocą nawet kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Z tego też względu jednym z zadań, które otrzymują bydgoscy policjanci, na co dzień patrolujący nasze ulice, jest kontrola miejsc przebywania tych osób. Jednak w ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenia za pomocą  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o kolejnym miejscu, w którym przebywają osoby mogące potrzebować pomocy.

Zgłoszenia te odebrał dzielnicowy z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście. Policjant udał się w miejsce wskazane przez bydgoszczan, w którym mogą przebywać osoby bezdomne.  W rozmowie z mieszkańcami dzielnicowy potwierdził fakt przebywania tych osób.

W związku z utrzymującymi się od kilku dni niskimi temperaturami zgłoszenie okazało się istotne przy dyslokacji służby. Dzielnicowy systematycznie sprawdza wskazany rejon w ciągu dnia, a także przekazał informację policjantom Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego śródmiejskiego komisariatu celem dokonywania kontroli nocnych i udzielania niezbędnej pomocy w razie potrzeby.

Pamiętaj, że korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia!

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony