Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Zatrzymani za przestępstwa skarbowe

Data publikacji 07.03.2018

Za paserstwo akcyzowe oraz uchylanie się od opodatkowania odpowie troje mieszkańców pow. ryckiego oraz mieszkaniec pow. puławskiego. Jak ustalili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymane osoby działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nabywali, a następnie przechowywali z zamiarem dalszej odsprzedaży pochodzące z przemytu wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Tą przestępczą działalnością narazili Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie około 300 tys. zł. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Do realizacji dzialań policjantów zajmujących sie zwalczaniem przestępczosci gospodarczej KWP w Lublnie doszło wczoraj. Policjanci weszli pod kilkanaście  adresów w powiecie ryckim, puławskim oraz w woj. mazowieckim. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania, garaży, samochodów  i pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli pochodzące z przemytu papierosy bez akcyzy oraz alkohol.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Są to mieszkańcy powiatu ryckiego i puławskiego: dwie kobiety w wieku 48 i 67 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 55 i 57 lat.

Z ustaleń śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie wynika, że zatrzymane osoby w okresie od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r.  w kilku miejscowościach woj. lubelskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nabywali, a następnie przechowywali z zamiarem dalszej odsprzedaży pochodzące z przemytu papierosy  bez polskich  znaków skarbowych akcyzy.

Śledczy ustalili, że nabywaniem pochodzących z przemytu papierosów zajmował się głównie 55-letni mieszkaniec pow. ryckiego. Mężczyzna następnie nielegalny towar dostarczał pozostałym osobom w celu dalszej dystrybucji.  Oszacowano, że wskutek tej przestępczej działalności uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa sięga nawet ponad 300 tys. zł.

Wczoraj troje zatrzymanych zostało doprowadzonych do prokuratury. Podejrzani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego dotyczące uchylania się od opodatkowania oraz paserstwa akcyzowego. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczeń majątkowych oraz zakazu opuszczania kraju.  Z kolei dziś do prokuratury doprowadozny zostanie czwarty z zatrzymanych  - 55-latek. 

Sprawa jest rozwojowa.

A.K.

 

Powrót na górę strony