Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o dwukrotne usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 07.03.2018

Do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna zatrzymany po pościgu przez policjantów z powiatu wołowskiego, podejrzany o ugodzenie nożem dwóch innych mężczyzn. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 marca br. około godziny 18.00. Przypadkowi kierowcy zgłosili, że na jednej z ulic mężczyzna bije leżącą na ziemi osobę. Widząc nadjeżdżających świadków napastnik wystraszył się i uciekł.

Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, którzy udzielili rannemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Jak się okazało został on ugodzony nożem. Podczas udzielania pomocy z posesji nieopodal wyszedł kolejny pokrzywdzony mężczyzna, który również został raniony nożem w szyję.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Pogotowia Ratunkowego policjanci podjęli pościg za sprawcą. Podejrzany został zatrzymany. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pokrzywdzeni mężczyźni przewiezieni zostali do szpitali, gdzie jeden z nich został przyjęty na odział.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany usłyszał zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa i trafił do tymczasowego aresztu. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony