Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem – odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.03.2018

23-latkowi grozi nawet dożywocie. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego odpowie za usiłowanie zabójstwa. Według ustaleń śledczych, zaczepił na ulicy przypadkowego przechodnia, po czym zadał mu cios nożem. Kryminalni zatrzymali go już następnego dnia i zabezpieczyli narzędzie, którym mógł popełnić to przestępstwo. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 2 marca około 15:00 w centrum Zdzieszowic. Dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony przez lekarza o tym, że do przychodni zdrowia zgłosił się mężczyzna z raną kłutą. Ranny 27-letni mieszkaniec Zdzieszowic w związku z obrażeniami ciała zagrażającymi życiu został natychmiast poddany operacji w szpitalu w Krapkowicach. Po operacji ratującej życie, gdy tylko była taka możliwość, policjanci przesłuchali poszkodowanego i zaczęli zabezpieczać ślady. W związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa kryminalni rozpoczęli typowanie sprawcy.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzony idąc w centrum miasta został bez powodu zaczepiony przez nieznanego sobie mężczyznę. Nieznajomy bez powodu wyjął nóż i pchnął nim w brzuch a następnie uciekł. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora z Kędzierzyna-Koźla, który wszczął śledztwo.

Już na następny dzień po zdarzeniu kryminalni ustalili i zatrzymali 23-letniego podejrzanego. W wyniku przeszukań zabezpieczono noże, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego na wniosek policji i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

Powrót na górę strony