Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę uratował nietrzeźwego pieszego

Data publikacji 13.03.2018

Nietrzeźwy pieszy stracił siły i położył się na jezdni. Swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego w tym miejscu. Na szczęście zanim doprowadził do tragedii, zauważył go policjant jadący na służbę. Dzięki interwencji naczelnika braniewskiego wydziału kryminalnego nadkom. Jarosława Przyborowskiego, mężczyzna prosto z drogi trafił do policyjnej celi.

Każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementu odblaskowego oraz poruszać się poboczem. W przypadku jego braku korzysta z jezdni idąc lewą stroną drogi i jak najbliżej jej krawędzi. Pomimo coraz większej świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci wciąż ujawniają jednak pieszych, którzy nie noszą odblasków, niewłaściwie korzystają z drogi, a ponadto znajdują się na drodze pod działaniem alkoholu.

W podobnej sytuacji znalazł się nadkom. Jarosław Przyborowski Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Braniewie, który wieczorem w drodze do jednostki policji na trasie Braniewo - Bemowizna zareagował wobec nietrzeźwego pieszego bez elementów odblaskowych, leżącego na środku jezdni i zajmującego swoim ciałem dwa pasy ruchu. Nadkom. Jarosław Przyborowski przemieszczając mężczyznę z jezdni na pobocze, sam omal nie został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Funkcjonariusz wezwał policyjny patrol, aby zapobiec ewentualnemu zdarzeniu drogowemu z jego powodu.

Z uwagi na zmrok i stan nietrzeźwości mężczyzny policjanci doprowadzili go do policyjnej celi w celu wytrzeźwienia. Następnego dnia po wytrzeźwieniu 49-letni mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Pamiętaj!

Widzisz pieszego stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego? Poinformuj o tym policjantów! Być może ratujesz życie innych użytkowników drogi.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony