Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdnik: Kolejne efekty zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 14.03.2018

Dwóch kierowców pożegnało się wczoraj na 3 miesiące z uprawnieniami do kierowania w wyniku kontroli przeprowadzonych przez świdnicką drogówkę. Policjanci prowadzili działania w Biskupicach w punkcie wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce przekraczania dozwolonej prędkości.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Biskupicach policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Jako pierwszy na policyjny radar wpadł tuż przed godz. 16:00 kierujący pojazdem marki Mazda, 44-latek z gm. Trawniki. Mężczyzna poruszał się z prędkością 115 km/h na drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny i ukarali 10 punktami karnymi. Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu zatrzymany został kolejny amator szybkiej jazdy w terenie zabudowanym, który jechał z prędkością 106 km/h. Kierującemu pojazdem marki Mercedes, 32-letniemu mieszkańcowi gm. Trawniki również funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali mandatem oraz 10 punktami karnymi.

To już kolejny przypadek kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu kierowców lekceważących ograniczenia prędkości.

P.L.

Powrót na górę strony