Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant znaczy pomagam

Data publikacji 15.03.2018

Namysłowski funkcjonariusz pomógł przetrwać zimę mężczyźnie, oszukanemu przez młodocianych przestępców. Przez cały okres zimowy przywoził mu opał, ciepłą odzież i żywność. Dzięki policjantowi, 68-letni namysłowianin przetrwał największe mrozy w godnych warunkach.

W całej Polsce w wyniku wychłodzenia zmarło tej zimy już kilkadziesiąt osób. W Namysłowie dzięki pomocy policjanta, 68-latek przetrwał największe mrozy we własnym domu. W wyniku pracy operacyjnej policjant namysłowskiej komendy dowiedział się, że jeden z mieszkańców miasta został oszukany i pozostał bez środków do życia. Sprawdził i potwierdził, że pan Józef w wyniku wykorzystania jego danych osobowych musi teraz spłacać nie swoje długi. Po opłaceniu wierzycieli na jego koncie zostaje niewiele. Postanowił mu pomóc.

Policjant z zespołu ds. zwalczania przestępczości gospodarczej, który jako jedyny znał jego sytuację materialną, zaoferował panu Józefowi pomoc. Z własnych pieniędzy kupił mu węgiel i drzewo na opał, ciepłą odzież i żywność, aby ten mógł przetrwać zimę. Poza tym, w okresie największych mrozów co kilka dni sprawdzał czy niczego mu nie brakuje.

Dzięki bezinteresownej pomocy funkcjonariusza pan Józef przetrwał ten trudny czas w godnych warunkach. Sprawa oszustwa wciąż jest w toku. Oszuści zaciągnęli na nazwisko 68-latka kredyty na blisko 9 tys. zł.

(KWP w Opolu / mg)

  • policjant pomógł starszemu mężczyźnie
  • policjant pomógł starszemu mężczyźnie
  • policjant pomógł starszemu mężczyźnie
Powrót na górę strony