Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Premiera spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 15.03.2018

Dziś odbyła się premiera dwóch spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze. Krótkie filmy zostały zrealizowane wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Koszalinie oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. W tak obrazowy sposób autorzy chcą dotrzeć do jak największej liczby osób i pokazać jakie konsekwencje ma niestosowanie się do przepisów.

Policjanci z koszalińskiej komendy prowadzą szereg działań mających na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze zarówno wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i kierowców. Funkcjonariusze poprzez szereg spotkań informacyjno-profilaktycznych podkreślają jak istotną rolę ma stosowanie się do przepisów.

Kolejną z inicjatyw jaką podjęli koszalińscy policjanci jest nagranie we współpracy z Centrum Kultury 105 dwóch spotów społecznych. Za ich pomocą autorzy chcą zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania na drodze, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Dziś w sali kinowej Centrum Kultury 105 odbyła się premiera spotów. Wzięli w niej udział Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Koszalinie kom. Paweł Tererycz, Dyrektor Centrum Kultury 105 Paweł Strojek wraz z zastępcą Moniką Modłą oraz uczniowie z koszalińskich szkół podstawowych.

Po prezentacji filmów odbyło się spotkanie profilaktyczne. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, podczas podróży samochodem czy na wycieczkach rowerowych.

Spoty społeczne będą wykorzystywane przez policjantów z koszalińskiej komendy w trakcie spotkań informacyjno-profilaktycznych.

(KWP w Szczecinie / mg)

  • Premiera spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze
  • Premiera spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze
  • Premiera spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze

Opis filmu: rower

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.47 MB)

Opis filmu: przejście

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.92 MB)

Powrót na górę strony