Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 16.03.2018

St. sierż. Łukasz Szostak z Komisariatu Policji w Gubinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza mężczyzna, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad dwa promile, nie mógł kontynuować dalszej jazdy. Grozi mu do teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności policjanta z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Gubinie nietrzeźwy kierowca forda na najbliższe miesiące będzie musiał przesiąść się na siedzenie pasażera. St. sierż. Łukasz Szostak, jadąc wraz z żoną ulicami Gubina, w pewnym momencie zauważył, że kierowca forda jadący przed nim, co chwilę zjeżdża ze swojego pasa ruchu. Mając podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu pojechał za nim, a gdy ford nagle zjechał na parking jednego z marketów, policjant zajechał mu drogę. Przypuszczenia st. sierż. Szostaka były słuszne, gdyż od mężczyzny wyraźnie było czuć woń alkoholu. Funkcjonariusz odebrał kierującemu kluczki od auta, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol Policji.

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki, a następnie poddany kontroli na zwartość alkoholu. Badanie wykazało, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 58-latkowi prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony