Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o korupcję menadżerską - zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 19.03.2018

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień walką z korupcją zatrzymali mężczyznę piastującego w jednej z firm stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za transport i spedycję, w związku z podejrzeniem o przestępstwo tzw. korupcji menadżerskiej. Jak ustalono, zatrzymany wykorzystując swoje stanowisko służbowe, uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi, od przekazania mu określonej kwoty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku prowadzonych czynności w sprawie o przestępstwo polegające na tzw. korupcji menadżerskiej, zatrzymali dyrektora odpowiedzialnego między innymi za transport i spedycję, zatrudnionego w jednej z firm z okolic Wrocławia. Mężczyzna ten, 39-latek, został zatrzymany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania korzyści majątkowej w wysokości 16 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, biura oraz samochodów należących do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ponadto gotówkę w wysokości 49 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz dokumenty mogące stanowić dowody rzeczowe w prowadzonym postępowaniu.

Jak ustalono, mężczyzna wykorzystując swoje stanowisko służbowe uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi od przekazania mu określonej kwoty. Działając w ten sposób, w okresie od września 2017 roku zatrzymany miał przyjąć w formie łapówek kwotę nie mniejszą niż 250 tysięcy złotych, tylko od przedstawiciela jednego z podmiotów gospodarczych.

Czynności funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania i rozszerzenie zakresu zarzutów oraz kręgu osób podejrzewanych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony