Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30 tys. policjantów ubierze w tym roku nowy mundur

Data publikacji 23.02.2008

Rada komendantów zatwierdzi w najbliższym czasie nowy wzór umundurowania dla policjantów służby prewencyjnej. Na razie będą to mundury w wersji letniej, które były testowane przez 80 funkcjonariuszy. W komendzie głównej Policji spotkali się dowódcy oddziałów prewencji, komendanci wojewódzcy i komendant główny z zastępcami. Panowie rozmawiali z policjantami, którzy wcześniej testowali umundurowanie i wnosili ostatnie uwagi, co do funkcjonalności i estetyki prezentowanych części służbowej garderoby. Funkcjonariuszy w nowych strojach będzie można zobaczyć prawdopodobnie już w Święto Policji (24 lipca).

Jeszcze w tym roku nowe mundury trafią do 30 tys. policjantów prewencji w całym kraju. Cały czas są prowadzone prace nad udoskonalaniem ubioru służbowego. Wiąże się to również ze zmianą rozporządzenia regulującego zasady noszenia służbowej garderoby. Prawdopodobnie policjantów w granatowych mundurach zobaczymy już w lipcu na Święto Policji. To jednak zależy od przeprowadzenia procedury przetargowej na ich szycie.
Nowe wzory były wielokrotnie konsultowane z policjantami i testowane przez funkcjonariuszy prewencji. W tej kwestii wypowiedziało się aż 768 policjantów z całej Polski.

W komendzie głównej Policji odbyło się spotkanie kilkunastu oficerów Policji, w tym dowódców oddziałów prewencji, komendantów wojewódzkich i kadry kierowniczej KGP. Komendant główny nadinsp. Tadeusz Budzik rozmawiał z policjantami, którzy testowali umundurowanie. Podczas pokazu padały pytania dotyczące materiałów, utrzymywania ciepłoty ciała, wygody poszczególnych części garderoby. Funkcjonariusze prewencji dzieli się swoimi wrażeniami, które były skrupulatnie odnotowywane. Po wprowadzeniu ostatnich poprawek do wzoru munduru i akceptacji rady komendantów zostanie ogłoszony przetarg na ich wykonanie.
Ubiory mają być wykonane z dobrej jakości materiałów spełniających europejskie normy. Mają być wygodne, uszyte z oddychających materiałów i wodoodporne.

W tym roku nowe mundury otrzyma 30 tys. funkcjonariuszy, w 2009 kolejne 30 tys. Przez dłuższy czas będzie można na ulicy policjantów zarówno w obecnym jak i nowym mundurze.

Testowanie mundurów w wersji zimowej trwa.

Więcej zdjęć w galerii

Powrót na górę strony