Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP/Świdnik: Kolejni fałszywi policjanci zatrzymani

Data publikacji 22.03.2018

Policjanci ze Świdnika przy współpracy z kryminalnymi z KWP w Lublinie zatrzymali dwie osoby podczas próby dokonania oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. To dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 16-lat. Zostali zatrzymani przy próbie odbioru pozostawionych w umówionym miejscu pieniędzy. Wpadli dzięki czujności pracownika banku, który zorientował się, że 79-letnia mieszkanka Świdnika chcąc wypłacić znaczną sumę pieniędzy mogła stać się ofiarą oszustów.

    

We wtorek jeden z pracowników banku w Świdniku zaalarmował policję, że w placówce znajduje się starsza kobieta, która chce wypłacić dużą sumę pieniędzy. Kobieta tłumaczyła, że pieniądze chce przeznaczyć na remont mieszkania jednak pracownik drążąc temat dowiedział się, że otrzymała telefon od osoby podającej się za policjanta CBŚ i wykonuje jego polecenia wypłaty pieniędzy, a następnie przekazania ich w umówionym miejscu.

Pod nadzorem prawdziwych policjantów kobieta wykonywała polecenia oszustów i pozostawiła reklamówkę z imitacją gotówki w umówionym miejscu w Lublinie. Po pakunek przyszedł 19 i 16-latek, którzy zostali zatrzymani podczas próby jego zabrania. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka natomiast 19-latek do policyjnego aresztu.

Obaj usłyszeli już zarzuty w sprawie. Teraz dalszym losem 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Starszy z nich będzie dzisiaj doprowadzany do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Grozi mu do 8 lat pobawienia wolności.

Policjanci przypominają: pomimo wielokrotnych nagłośnień oszustw metodą na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” nadal zdarzają się przypadki prób ich popełniania. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekazywanie szczególnie osobom starszym ostrzeżeń i algorytmów działania sprawców oraz propagowanie postaw jak nie paść ofiarą tego typu przestępstw.

E.D.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony