Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwili sprzedaż podrobionych towarów o wartości około 100 tys. zł

Data publikacji 22.03.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Komendy Powiatowej Policji w Iławie uniemożliwili sprzedaż podrobionego towaru o wartości blisko 100 tys. zł. Były to: zabawki, odzież, galanteria skórzana i perfumy. Właścicielom sklepów za wprowadzenie do sprzedaży artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grożą kary do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dowiedzieli się, że w kilku sklepach w Olsztynie i Iławie oferowane są towary, których jakość i niskie ceny mogą świadczyć o tym, że znajdujące się na nich znaki znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Najpierw, 9 marca br. funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia jednego ze sklepów w Iławie – celem było odnalezienie nielegalnego towaru. Kilka dni później przeszukano pomieszczenia trzech sklepów w Olsztynie.

W sumie mundurowi wycofali ze sprzedaży kilkaset sztuk: zabawek, odzieży, galanterii skórzanej i perfum o wartości około 100 tys. złotych. Towar był wadliwy, a zabawki nie miały atestów - niewykluczone, że ich skład i budowa mogłyby zagrażać zdrowiu dzieci. Na przedmiotach znajdowały się podrobione znaki towarowe znanych światowych marek.

Właściciele sklepów muszą liczyć się z tym, że za takie działanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/ab)

  • Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary
  • Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary
  • Zabezpieczone towary
    Zabezpieczone towary
Powrót na górę strony