Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Droga Krzyżowa służb mundurowych już po raz ósmy

Data publikacji 24.03.2018

Wczoraj w Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. To już ósmy rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów. Podkarpacką Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa.

W piątek odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Po raz ósmy, funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami, przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, komendanci miejscy i powiatowi z Przemyśla, Krosna, Jarosławia, Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Leska, oraz funkcjonariusze z tych jednostek.

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, także  Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty. 

 

Foto: ks. R. Czenczek ORW Caritas Myczkowce

Więcej fotografii z tego wydarzenia na stronie Caritas Myczkowce

  • Foto: ks. R. Czenczek ORW Caritas Myczkowce
Powrót na górę strony