Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 27.03.2018

Policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Tor jazdy kierowcy Volkswagena zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza, który natychmiast podjął interwencję.

Funkcjonariusz po zakończonej służbie, 23 marca br. o godzinie 22.00, wracając do miejsca zamieszania prywatnym samochodem w miejscowości Rataje Słupskie na drodze krajowej nr 73 zauważył dziwnie jadący przed nim pojazd, który zjeżdża na pobocze oraz przeciwległy pas ruchu stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ta sytuacja zaniepokoiła policjanta i wzbudziła podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast poinformował oficera dyżurnego z KPP w Busku-Zdroju cały czas jadąc za kierującym volkswagen. W miejscowości Pacanów, gdy pojazd wjechał na parking przy jednej z posesji policjant uniemożliwił kontynuowanie dalszej jazdy kierującemu blokując jego pojazd własnym samochodem. Podszedł do volkswagena, otworzył drzwi, przedstawił się oraz okazał  legitymację służbową. Gdy próbował nawiązać kontakt z mężczyzna wyczuł od niego silną woń alkoholu.

Po chwili na miejsce przybył patrol Policji ze Stopnicy, któremu policjant przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Podejrzenie funkcjonariusza okazało się słuszne. 36-letni mieszkaniec Gminy Szczucin został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promile. Podczas czynności policjanci ze Stopnicy ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony