Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczył zaparkowane pojazdy – został ujęty przez dzielnicowego będącego po służbie

Data publikacji 27.03.2018

Dzielnicowy Rewiru II z olszyńskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który niszczył zaparkowane pojazdy. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariusza, zapobiegła dalszej dewastacji mienia. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Wówczas funkcjonariusz, będący po służbie, usłyszał hałas dobiegający z jednego z parkingów przy ul. Gębika w Olsztynie. Wyglądając przez okno zauważył mężczyznę, który niszczył zaparkowane pojazdy. Policjant bez chwili zastanowienia ubrał się i wyszedł na zewnątrz, aby zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia. W tym czasie jego żona wezwała patrol Policji.

Dzielnicowy zatrzymał mężczyznę i zapobiegł dalszej dewastacji pojazdów. 30-letni mieszkaniec Olsztyna przez kilka minut zdążył uszkodzić pięć zaparkowanych samochodów. Pourywał w samochodach lusterka zewnętrzne, połamał mocowania tablic rejestracyjnych, a w jednym z pojazdów wybił tylną szybę. Właściciele samochodów oszacowali straty na blisko 4 tys. zł.

„Chyba fantazja mnie poniosła” - tak swoje zachowanie tłumaczył 30-latek. Mężczyzna w chwili zdarzenia był kompletnie pijany – badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 30-latek został przewieziony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Przesłuchanie mężczyzny było możliwe dopiero następnego dnia po wytrzeźwieniu.

Ostatecznie, mężczyzna przyznał się do zniszczenia mienia, choć jak sam powiedział z tej nocy niewiele pamięta. Teraz 30-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony