Auta kradli w Holandii - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Auta kradli w Holandii

Data publikacji 27.03.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzuca się m.in. pomoc w ukrywaniu na swojej posesji aut kradzionych poza granicami Polski. Posesja była tzw. dziuplą samochodową, na której sprawcy demontowali pojazdy na części. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani.

23 marca 2018 roku policjanci uzyskali informację, że na wskazanej posesji na terenie powiatu radomszczańskiego może znajdować się skradziony mercedes sprinter. Podczas przeszukania gospodarstwa funkcjonariusze znaleźli częściowo już „rozebrane” auto, które kilka dni wcześniej zostało skradzione w Holandii. Dodatkowo policjanci ujawnili duże ilości różnych części samochodowych. W magazynie na zboże zlokalizowali dwa urządzenia do zakłócania fal GPS. Na terenie posesji, w pogorzelisku, ujawniono także dokumenty od kolejnego skradzionego w Holandii mercedesa sprintera oraz spalone tablice rejestracyjne.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu radomszczańskiego w wieku 32 i 58 lat. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty pomocy przy kradzieży pojazdu i pomagania w ukryciu skradzionych aut, gdzie pojazdy te następnie były rozmontowywane na części. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie. 27 marca 2018 roku wobec obu podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Auta kradli w Holandii
  • Auta kradli w Holandii
  • Auta kradli w Holandii
  • Auta kradli w Holandii
Powrót na górę strony
Polska Policja