Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bankowcy i policjanci zapobiegli oszustwu, podejrzany tymczasowo aresztowany

Data publikacji 27.03.2018

Czujność pracowników banku oraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów z komisariatu w Wawrze zapobiegły utracie przez starsze małżeństwo 40 tysięcy złotych i doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”. 34-letni Hubert B. usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej zostali zaalarmowani przez pracowników placówki bankowej. Istniało podejrzenie, że za chwilę może dojść do oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. W oddziale banku starsze małżeństwo chciało wypłacić 40 tysięcy złotych. W tym samym czasie czujni pracownicy, w sąsiedztwie placówki, zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę, który wciąż rozglądał się nerwowo wokół siebie, a dodatkowo przez cały czas rozmawiał przez telefon.

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Wszystko działo się bardzo szybko i trwało dosłownie chwilę. Opisany mężczyzna nagle próbował odjechać z miejsca taksówką. Po kilkuset metrach został zatrzymany. Zdążył jednak ukryć telefon komórkowy pod siedzeniem w samochodzie i twierdził, że absolutnie żadnego telefonu nie ma. Policjanci komórkę znaleźli i zabezpieczyli, a 34-letni Hubert B. trafił do policyjnej celi.

Zgromadzone dowody nie budziły wątpliwości i pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania dokonania oszustwa. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

ea/jw

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony