Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie przejazdu koleją uczestników imprezy masowej - ćwiczenia służb

Data publikacji 28.03.2018

Policjanci wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji wraz z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu brali udział w ćwiczeniach, którym głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, w trakcie przejazdu uczestników imprezy masowej środkami komunikacji kolejowej. Dzięki temu, że czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy realizowane były w prawdziwych wagonach osobowych na torach odstawczych Dworca PKP Wrocław Główny, uzyskano efekt zbliżony do realnych działań. Szkolenie zrealizowano dzięki współpracy funkcjonariuszy z przedstawicielami spółek kolejowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie przejazdu uczestników imprezy masowej środkami komunikacji kolejowej to główny cel kilkudniowych ćwiczeń, które zrealizowali policjanci wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji wraz z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki współpracy funkcjonariuszy z przedstawicielami spółek kolejowych.

Na teren ćwiczeń wyznaczono tory odstawcze Dworca PKP Wrocław Główny, a szkolenie prowadzono na prawdziwych wagonach osobowych służących do przewozu osób udostępnionych przez spółki kolejowe. Dzięki temu trenowane warianty ćwiczeń zbliżone były do realnych działań.

Wypracowane schematy i algorytmy, takie jak m.in. zabezpieczenie terenu postoju składu, poruszanie się w rejonie torowisk, odseparowanie grup kibiców dążących do konfrontacji siłowej oraz przywracanie naruszonego porządku publicznego, służyć będą podniesieniu bezpieczeństwa osób korzystających z usług przewoźników kolejowych.

W trakcie ćwiczeń nie zabrakło również realizacji czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, symulacji pożaru w wagonach oraz ewakuacji poszkodowanych z zagrożonego rejonu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb
  • ćwiczenia słuzb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.21 MB)

Powrót na górę strony