Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała skoczyć z wiaduktu nad AOW – uratowali ją policjanci

Data publikacji 29.03.2018

Wczoraj wrocławscy policjanci interweniujący na wiadukcie autostradowej obwodnicy miasta, podjęli skuteczne działania wobec 17-latki, która chciała skoczyć na znajdującą się poniżej jednię. Nastolatka była roztrzęsiona i stała już za barierą ochronną. Funkcjonariusze podjęli z nią konwersacje, by nie skoczyła na jadące z dużą prędkością pojazdy i chwilę później gdy się uspokoiła, ściągnęli dziewczynę z mostu. Następnie zapewnili jej opiekę do czasu przybycia lekarzy.

Do zdarzenia doszło 28 marca 2018 roku w rejonie ulicy Granicznej na terenie Wrocławia. Przed godziną 14.30 oficer dyżurny Policji został powiadomiony o osobie, która zamierza popełnić samobójstwo. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się na wiadukcie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i chce prawdopodobnie skoczyć na przejeżdżające poniżej samochody.

Natychmiast skierowano tam policjantów pełniących służbę najbliżej miejsca zdarzenia, którzy od razu podjęli działania. Funkcjonariusze widząc roztrzęsioną młodą osobę stojącą już poza barierą ochronną wiaduktu, nawiązali z nią kontakt. Nastolatka cały czas mówiła, że skoczy z mostu. Policjanci prowadzili z nią rozmowę, a gdy się uspokoiła zadziałali szybko i skutecznie, zdejmując desperatkę z mostu.

Później funkcjonariusze z pomocą świadków zdarzenia przenieśli 17-latkę do radiowozu. Zaopiekowali się nią do czasu przybycia ratowników medycznych i oddali pod opieką ratowników.

Dzięki skutecznym działaniom podjętym przez policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony