Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad tonę tytoniu i nielegalne papierosy

Data publikacji 30.03.2018

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 29-letniego mieszkańca Tychów, podejrzanego o przechowywanie znacznych ilości tytoniu. Wspólnie z mikołowskimi mundurowymi zabezpieczyli u niego ponad tonę tytoniu i przeszło sześć tysięcy papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na ponad 800 tys. zł.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z katowickiej komendy wojewódzkiej, posiadając wcześniejsze ustalenia, wspólnie z policjantami mikołowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przechwycili nielegalne wyroby akcyzowe w postaci papierosów i tytoniu. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Tychów, przechowywał towar w dwóch garażach na terenie Łazisk Górnych oraz w garażu w swoim miejscu zamieszkania w Tychach.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad tonę tytoniu oraz 6200 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy sięgają w tym przypadku ponad 800 tys. złotych.

Mężczyzna został przesłuchany i odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, za które grożą mu wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • zabezpieczone papierosy i tytoń
  • zabezpieczone papierosy i tytoń
  • zabezpieczone papierosy i tytoń
Powrót na górę strony