Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy wypadku

Data publikacji 30.03.2018

Grudziądzcy policjanci doprowadzili do sądu 31-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd polecił aresztować mężczyznę na trzy miesiące. To nie jedyny zarzut za, który odpowie nieodpowiedzialny mieszkaniec Grudziądza.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w poniedziałek (26.03.2018r.) ok. godziny 18:15 w miejscowości Turznice (woj. kujawsko-pomorskie). Kierujący samochodem osobowym marki VW Golf chciał uciec przed policyjną kontrolą. Nie udało mu się opanować pojazdu i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało łącznie czterech mężczyzn. Jeden z nich - 31-letni pasażer – zginął na miejscu. Kolejny z mężczyzn został przewieziony do szpitala. Kierowca golfa, 31-letni grudziądzanin oraz trzeci z pasażerów, uciekli z miejsca wypadku. Zostali zatrzymani przez policjantów. Kierowca miał 2,71 promila alkoholu w organizmie.

Prokurator przedstawił 31-latkowi trzy zarzuty: spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej.

W czwartek (29.03.2018r.) policjanci przewieźli zatrzymanego do sądu. Na podstawie zgromadzonych dowodów aresztowano go na trzy miesiące. Cały czas trwa śledztwo w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony