Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na bank zatrzymany

Data publikacji 30.03.2018

Kryminalni z Kartuz przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Gdańska zatrzymali 40-latka podejrzanego o napad na bank. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 15 lat pozbawiania wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przy wsparciu antyterrorystów z Gdańska, zatrzymali w Gdyni mężczyznę podejrzewanego o napad na bank. Do przestępstwa doszło na początku marca 2018 roku w powiecie kartuskim (woj. pomorskie). Sprawca wszedł do placówki bankowej i grożąc pracownicy przedmiotem, który przypominał broń, zażądał wydania pieniędzy. Następnie uciekł zabierając z sobą gotówkę.

Do rozwiązania sprawy skierowano funkcjonariuszy wydziału kryminalnego kartuskiej komendy. Policjanci przesłuchiwali świadków, przeglądali nagrania z kamer monitoringu, zbierali dowody popełnionego przestępstwa. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do Gdyni, gdzie zatrzymano podejrzanego o napad 40-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj, 30.03.2018 r., sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

(KWP w Gdańsku/ab)

  • Zatrzymany sprawca napadu na bank
    Zatrzymany sprawca napadu na bank
  • Zatrzymany sprawca napadu na bank
    Zatrzymany sprawca napadu na bank
  • Zatrzymany sprawca napadu na bank
    Zatrzymany sprawca napadu na bank
Powrót na górę strony