Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 nietrzeźwych kierowców, 2 pościgi, 2 zatrzymanych

Data publikacji 03.04.2018

W ostatnim czasie w Krośnie Odrzańskim doszło do dwóch pościgów za nietrzeźwymi kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowych. 32-latek miał ponad 1,5 promila, natomiast 21-latek blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało, 32-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do dobycia kary pozbawienia wolności.

W poniedziałek (2 kwietnia) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na jednym z parkingów sklepowych kierujący peugeotem jeździ z dużą prędkością i kręci tzw. „bączki”. Przybyli na miejsce policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie, a następnie dali mężczyźnie znak do zatrzymania się. Kierujący widząc policjantów wyjechał z parkingu, a następnie zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim, zatrzymując kierującego po krótkim pościgu na ul. Pułaskiego. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu 32-latka w policyjnych systemach, okazało się, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także jest poszukiwany dwoma nakazami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna jest także podejrzewany o kradzież paliwa ze stacji paliw, do której doszło w poniedziałek rano. We wtorek (3 kwietnia) mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania wbrew zakazowi wydanemu przez sąd. Po czynnościach został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi kolejne miesiące.

Kolejny pościg za nietrzeźwym kierującym miał miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie patrolu dolnej części Krosna Odrzańskiego, zauważyli kierującego hyundaiem, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Mundurowi widząc zachowanie mężczyzny ruszyli za nim, dając mu znak do zatrzymania auta. Mężczyzna nie reagował na polecenia, jednocześnie zwiększając prędkość kierowanego samochodu oraz zajeżdżając drogę mundurowym. W pewnym momencie podczas próby ucieczki, mężczyzna jadąc uliczkami z nadmierną prędkością, nie zapanował nad kierownicą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. W pojedzie za kierownicą siedział 21-letni mężczyzna, który zachowywał się agresywnie, wyrywał się oraz próbował ucieczki. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która zbadała zarówno kierowcę jak i pasażera. Nikomu nic się nie stało. Następnie policjanci poddali kierującego badaniu, które wykazało, iż ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej jak i spowodowanie kolizji.

 

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.57 MB)

Powrót na górę strony