Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój oraz czynną napaść na policjanta

Data publikacji 03.04.2018

Na dwa miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy mają związek z rozbojem i czynną napaścią na policjanta. Ich 16-letni kompan trafił do schroniska dla nieletnich. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 31.03.2018 r., o godzinie 3:50 na ul. Mennica w Bydgoszczy. Wówczas kryminalni z bydgoskiej komendy pełnili służbę w rejonie Starego Rynku w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Patrolując ul. Mennica zauważyli jak trzej mężczyźni kopią leżącego na ziemi pokrzywdzonego, a także przeszukują jego kieszenie. Natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli w ich stronę. Jeden z policjantów zatrzymał napastnika, a drugi w pierwszej kolejności udzielił pomocy leżącemu mężczyźnie. Okazało się, że ten został napadnięty, a sprawcy zabrali mu portfel z dokumentami i telefon. Gdy policjant udzielał mu pomocy został zaatakowany przez dwóch agresorów, którzy wcześniej zdołali uciec. Powrócili na miejsce przestępstwa i chcieli odbić swojego kompana. Nie zauważyli jednak, że ten jest odprowadzany do radiowozu przez drugiego policjanta. Zaatakowali funkcjonariusza zajmującego się pobitym mężczyzną i uderzyli go kilkukrotnie butelką w głowę. W tym momencie policjant zajmujący się zatrzymanym zauważył całą sytuację i w obronie swojego kolegi oddał dwa strzały ostrzegawcze. Po tym napastnicy zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany. Obaj 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili personalia trzeciego ze sprawców i go zatrzymali. Okazał się nim 16-letni bydgoszczanin.

Wszyscy odpowiedzą za rozbój, a dwóch z nich również za czynną napaść na policjanta. Prokurator po przesłuchaniu mężczyzn wystąpił z wnioskiem do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował dwóch 17-latków na dwa miesiące. Natomiast 16-latek trafił przed oblicze sędziego rodzinnego, który umieścił go w schronisku dla nieletnich.

Za tego typu przestępstwa może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony