Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekł z miejsca zdarzenia, bo przewoził narkotyki. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 05.04.2018

Fakt, że policjantem jest się przez cały czas nie tylko na służbie potwierdził post. Seweryn Walęciuk z gorzowskiej Policji. Młody funkcjonariusz drogówki gdy jechał na swoim motocyklu w czasie wolnym od służby, zauważył zdarzenie drogowe, którego sprawca zaczął uciekać. Policjant ruszył za osobowym oplem, a później gdy jego kierowca wysiadł, zatrzymał go w pościgu pieszym. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek. Dodatkowo posiadał on przy sobie amfetaminę.

Godną pochwały postawą wykazał się posterunkowy Seweryn Walęciuk z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który będąc w czasie wolnym od służby zareagował na łamanie prawa przez jednego z uczestników ruchu drogowego. We wtorkowe popołudnie młody policjant jadąc na swoim motocyklu ulicą 30 stycznia zauważył jak kierujący oplem, wyjeżdżając z osiedla, włączał się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu audi. Między pojazdami doszło do zderzenia. Jadące osobowym audi dwie kobiety, którym na szczęście nic poważnego się nie stało, zatrzymały się oczekując na kierowcę opla. Ten jednak zatrzymywać się nie zamierzał. Widzący tą sytuację posterunkowy Seweryn Walęciuk ruszył na motocyklu za oplem. Gdy ten zakończył swoją podróż, w okno jego pojazdu zapukał policjant. Funkcjonariusz przedstawił się i poinformował, że był świadkiem zdarzenia. Kierowca opla słysząc jego słowa zerwał się pieszo do ucieczki, która nie trwała długo. Po kilku metrach policjant zatrzymał uciekiniera, z którym podszedł w miejsce zdarzenia. Tam oczekiwał już na niego patrol Policji. Okazało się, że mężczyzna odpowiedzialny za to zajście ma... 16 lat, a na dodatek wszystkiego posiada przy sobie amfetaminę.

Młody mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Funkcjonariusze sprawdzili także czy nie spożywał on wcześniej alkoholu ani czy nie zażywał narkotyków – był trzeźwy. Za swoje zachowanie 16-latek odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

(KWP w Gorzowie/ mw)

Powrót na górę strony