Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Race i wybuch na stadionie - pięciu pseudokibiców zatrzymanych

Data publikacji 05.04.2018

Policjanci po meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Jagielloni Białystok zatrzymali 5 pseudokibiców. Trzech dorosłych odpowiedziało już przed sądem. Dwaj nieletni staną przed sądem rodzinnym. Czterech z nich odpowie za wniesienie na teren imprezy masowej środków pirotechnicznych. Ostatni za odpalenie petardy w wyniku, czego trzy osoby zostały ranne oraz zniszczone krzesełka na stadionie.

Podczas meczu piłki nożnej w Lubinie pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Jagielloni Białystok pseudokibice w sektorze kibiców miejscowych odpalili race i petardy hukowe. Efekt to trzy osoby ranne i pięć zatrzymanych.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania policjanci przy współpracy z pracownikami ochrony zatrzymali cztery osoby. Wszyscy wnieśli na teren imprezy masowej środki pirotechniczne. Zatrzymani to dwóch 19-latków i dwóch 16-latków z powiatu złotoryjskiego. Pełnoletni sprawcy odpowiedzieli przed sądem w trybie przyśpieszonym. Zostali ukarani grzywną w wysokości 1600 zł. każdy oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe. O losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

W czasie pierwszej połowy na stadionie zapłonęły race. Wybuchały petardy hukowe. Jeden ze sprawców po odpaleniu petardy położył ją na ziemi. Wybuch był tak silny, że ranił trzy osoby. Dwie dziewczyny w wieku 16 lat odniosły powierzchowne obrażenia i pomocy medycznej udzielili im ratownicy na stadionie. Kolejna osoba ranna to mężczyzna, który odpalił petardę hukową. Został przewieziony do szpitala. Po zwolnieniu z placówki medycznej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 28-latek z Lubina odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym. Został ukarany grzywną w wysokości 2600 zł. oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe.

Policjanci w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony