Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki towarów znanych firm

Data publikacji 05.04.2018

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Rudy Śląskiej zatrzymali towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Wartość odebranych podróbek obliczono na około 144 tysiące złotych. Towar sprzedawano w sklepach w Rudzie Śląskiej i Mikołowie. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet 2 lat więzienia.

Stróże prawa z KMP w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie) walczący z przestępstwami gospodarczymi dowiedzieli się, że w jednym ze sklepów w Rudzie Śląskiej sprzedawany jest towar z podrobionymi znakami znanych światowych marek.

Policjanci ustalili również drugi punkt sprzedaży podróbek, należący do tej samej właścicielki. W obu sklepach znajdowały się podrobione: odzież, obuwie oraz galanteria. Podróbki oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych znanych firm odzieżowych. Przejęto kilkadziesiąt sztuk luksusowych towarów.

Łączna suma strat, obliczona przez przedstawiciela producentów, to ponad 144 tys. złotych. Kobiecie grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach/ab)

  • Podrobione towary
    Podrobione towary
  • Podrobione towary
    Podrobione towary
  • Podrobione towary
    Podrobione towary
Powrót na górę strony