Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja z udziałem Dyrektora Biura Głównego Sztabu Policji

Data publikacji 05.04.2018

W Auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbyła się konferencja pod nazwą ”Bezpieczeństwo Imprez Masowych”. Zorganizowano ją z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka we współpracy z Urzędem Miasta Sosnowca oraz Wyższą Szkołą Humanitas. Jednym z prelegentów i moderatorem konferencji, była Pani prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka.

W dzisiejszej (5 kwietnia 2018r.) konferencji udział wzięli: prelegenci, włodarze miast i gmin, komendanci miejscy i powiatowi Policji, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo imprez masowych oraz naczelnicy wydziałów zarządzania kryzysowego.

Głównym celem spotkania było wypracowanie planu współpracy podczas trwania imprez masowych. Insp. Grzegorz Baczyński - Dyrektor Biura Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej omówił doświadczenia funkcjonariuszy związane z organizacją imprez masowych.

Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentował radca prawny Arkadiusz Korpus, który przedstawił zasady odpowiedzialności organizatorów, za szkody wyrządzone podczas imprez masowych.

Szczególnym uznaniem cieszyło się wystąpienie Prezydenta Tychów, który podkreślił, że kluczowym dla bezpieczeństwa imprezy masowej jest właściwe przygotowanie obiektu, na którym ma się ona odbyć.

Następnie, przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej omówił sprawę bezpieczeństwa podczas spotkań piłkarskich II, III i IV ligi. W trakcie takiego spotkania, nie stosuje się przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka podsumowała poruszone tematy. Wyraziła nadzieje, że konferencja ta zapoczątkuje ściślejszą współpracę pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas imprez masowych. Podkreśliła, że dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą priorytetową i wielkim wyzwaniem, a spotkania takie, jak to dzisiejsze mają pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów.

(KWP w Katowicach/ab)

 • Konferencja
  Konferencja
 • Konferencja
  Konferencja
 • Konferencja
  Konferencja
 • Konferencja
  Konferencja
 • Konferencja
  Konferencja
 • Konferencja
  Konferencja
Powrót na górę strony