Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił ciężarną kobietę na przejściu dla pieszych

Data publikacji 06.04.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 46-letni mieszkaniec Siedlec, który w drugi dzień świąt potrącił ciężarną kobietę na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był nietrzeźwy. Jak się okazało, już wcześniej skazano go w Holandii za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W drugi dzień świąt, 01.04.br., w przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę uderzył rozpędzony samochód. Za jego kierownicą siedział 46-latek. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, udzielili kobiecie pomocy medycznej. Jak się okazało, potrącona była w ciąży i doznała poważnych obrażeń ciała. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa do dziś.

Szybko okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. W trakie sprawdzenia 46-latka na zawartość alkoholu w organizmie, urządzenie wskazało ponad 1 promil.

Ponadto, mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych. Na jaw wyszedł jeszcze jeden fakt – niespełna 3 lata temu 46-latka skazano w Holandii za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj, 05.04.br., Sąd Rejonowy w Siedlcach, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez Policję materiałami, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 46-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyźnie zarzucono, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości potrącił kobietę, której nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

(KWP w Radomiu/ab)

Powrót na górę strony