Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1,5 roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku

Data publikacji 06.04.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania, w których miejscach dochodzi do sytuacji mających wpływ na bezpieczeństwo. W oparciu o te informacje policjanci eliminują zagrożenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona na terenie województwa dolnośląskiego w październiku 2016 r. Od momentu uruchomienia cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Dzięki współpracy społeczeństwa z Policją, funkcjonariusze mogą podjąć odpowiednie kroki nawet w sytuacji, gdy zagrożenia nie widać w danym momencie lub występuje ono co pewien czas.

Od początku funkcjonowania aplikacji w województwie dolnośląskim, odnotowano ponad 63 tys. zgłoszeń. Potwierdzono ponad 33 tys. naniesionych na Mapie zagrożeń.

Pośród katalogu 25 rodzajów zagrożeń wskazywanych przez mieszkańców w KMZB, dominującymi są:

nieprawidłowe parkowanie - 17428 zagrożeń (28% ogółu)

przekroczenie prędkości - 15690 zagrożeń (25% ogółu)

spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 11665 zagrożeń (18% ogółu)

niewłaściwa infrastruktura drogowa - 3778 zagrożeń (6% ogółu).

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest również dostępna, jako aplikacja na telefon. Pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdziemy w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikację możemy mieć zawsze przy sobie. Ponad to, podczas nanoszenia zagrożenia na mapę, mamy możliwość wprowadzania krótkiego opisu, a także dołączenia zdjęć.

Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Kiedy zostaje ono potwierdzone, funkcjonariusze podejmują działania w kierunku jego eliminacji.

(KWP we Wrocławiu/ab)

Powrót na górę strony