Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże i paserstwo. Policjanci odzyskali sprzęt o wartości ponad 110 tys. zł

Data publikacji 06.04.2018

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odzyskali dwa skradzione ciągniki rolnicze wraz z beczkowozami. W sprawie zarzuty usłyszało już czterech mężczyzn. Wobec dwóch z nich sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawcy pod koniec stycznia br., ukradli ciągniki rolnicze wraz z beczkowozami z terenu budowy drogi S3. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, gdzie ukrywali się podejrzewani o kradzież mężczyźni.

Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu legnickiego. Obydwaj usłyszeli już zarzut kradzieży. Policjanci z Polkowic odnaleźli skradzione ciągniki i beczkowozy. Znajdowały się one na terenie powiatu zielonogórskiego.

Sąd Rejonowy w Lubinie, po zapoznaniu się z dowodami zgromadzonymi przez policjantów, tymczasowo aresztował 25-latka na 2 miesiące. Drugi z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na okres 1 miesiąca.

Oprócz dwójki tymczasowo aresztowanych mężczyzn, zarzut paserstwa usłyszało też dwóch mieszkańców powiatów: legnickiego i zielonogórskiego.

Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kwotę ponad 110 tysięcy złotych. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu/ab)

  • Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
    Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
  • Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
    Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
  • Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
    Zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.14 MB)

Powrót na górę strony