Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na uroczystościach 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 09.04.2018

W Węgrowie odbyły się uroczystości 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą.

Węgrowskie uroczystości związane z obchodami 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznicy Tragedii Smoleńskiej rozpoczęły się mszą świętą. Następnie uczestnicy na czele pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie przeszli przed tablicę umieszczoną na budynku komendy, upamiętniającą nazwiska 17 policjantów powiatu węgrowskiego więzionych w Ostaszkowie i zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Wśród zgromadzonych mieszkańców i zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, a także służb, urzędów i instytucji. W uroczystościach uczestniczyła delegacja policjantów z Komendantem Powiatowym Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzejem Styrczulą na czele. Uczestnicy uroczystości uczcili pamięć o poległych minutą ciszy.

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD, na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z dnia 5 marca 1940 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

Autor: st.post. Marta Lewandowska

 

Powrót na górę strony