Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Brzeska wygrali wyścig z czasem. W porę dotarli do zaginionej 84-latki

Data publikacji 09.04.2018

Poszukiwania zaginionej 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko zakończyły się sukcesem. Kobieta wyszła rano do kościoła i do godzin popołudniowych nie wróciła do domu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Przemoczoną i osłabioną staruszkę policjanci odnaleźli w lesie.

W niedzielne popołudnie, 08.04.br., policjanci z brzeskiej komendy otrzymali informację o zaginięciu 84-letniej mieszkanki gminy Brzesko (woj. małopolskie). Rano kobieta wyszła do kościoła i nie wróciła do domu. Rodzina, która zaalarmowała Policję, bała się o zdrowie i życie 84-latki.

Od rodziny zaginionej, policjanci dowiedzieli się, że kobieta jest właścicielką lasu pomiędzy miejscowościami Przyborów i Łęki - tam właśnie prowadzono poszukiwania. Policjantów wspierali strażacy i przewodnik z policyjnym psem tropiącym. Funkcjonariusze przeszukiwali las z nadzieją, że jeszcze przed zmrokiem odnajdą starszą kobietę.

Około godziny 19:00 policjanci znaleźli 84-latkę. Kontakt z nią był utrudniony. Funkcjonariusze udzielili pomocy przemoczonej i osłabionej kobiecie, a następnie przekazali ją pod opiekę pogotowia ratunkowego.

(KWP w Krakowie/ab)

Powrót na górę strony