Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45-latek zatrzymany przez policjantów w związku z zabójstwem

Data publikacji 09.04.2018

Wejherowscy policjanci zatrzymali 45-latka w związku ze sprawą zabójstwa innego 45-latka, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wejherowianin zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem w okolicę szyi. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W piątek, 06.04.br., po południu, policjanci otrzymali informację o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w Wejherowie. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze, którzy w związku z tą sprawą zatrzymali 45-latka. Technicy kryminalistyki z wejherowskiej komendy i eksperci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Ponadto od sprawcy pobrany został materiał porównawczy do dalszych badań biologicznych.

Wczoraj, 08.04.br., prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku)

 

 

Powrót na górę strony