Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu

Data publikacji 11.04.2018

Polscy i niemieccy policjanci od lat współpracują na rzecz bezpieczeństwa w strefie przygranicznej. Dzisiaj patrole mieszane w Świnoujściu nikogo już nie dziwią. Głównym celem mundurowych jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu na przygranicznych drogach.

Od momentu wejścia do Strefy Schengen swobodnie można przekraczać granice pomiędzy Polską, a krajami Unii Europejskiej. Jest to duże ułatwienie, dzięki któremu znacznie poprawiła się płynność ruchu drogowego - wzrosło również jego natężenie. Z tego względu bardzo ważnym jest monitorowanie stanu bezpieczeństwa na drogach polsko-niemieckiej strefy nadgranicznej – dużym wsparciem są wspólne transgraniczne patrole.

Zachodniopomorska Policja realizuje projekt pn. "Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii-Pomorza Przedniego" Interreg V A. Projekt skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców pogranicza polsko-niemieckiego województwa zachodniopomorskiego oraz landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, a także do turystów odwiedzających wspomniany region. To właśnie ten obszar patrolują polscy i niemieccy policjanci. Działania funkcjonariuszy bez wątpienia przyczyniają się m.in. do polepszenia wizerunku i zwiększenia atrakcyjności tego rejonu.

W ramach projektu, poza wspólnymi patrolami, zaplanowano m.in. ćwiczenia zgrywające. Ich celem jest osiągnięcie pełnego porozumienia pomiędzy policjantami, a co za tym idzie, jeszcze sprawniejszego działania podczas zdarzeń drogowych (wypadków, kolizji itp.).

Polsko-niemieckie patrole można spotkać w Świnoujściu, gdzie funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. W trakcie służby mundurowi kontrolują m.in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców i dokumenty wymagane podczas jazdy samochodem.

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy są pozytywnie zaskoczeni widokiem polsko-niemieckich patroli.

(KWP w Szczecinie/ab)

  • Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
    Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
  • Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
    Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
  • Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
    Polsko-niemieckie patrole w Świnoujściu
Powrót na górę strony