Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków

Data publikacji 12.04.2018

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeszukania jego posesji w pobliżu Starogardu Gdańskiego policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma środków odurzających. Podejrzany 23-latek został doprowadzony do komendy i jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

W środę, 11.04.br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej funkcjonariusze odwiedzili go w miejscu zamieszkania.

Podczas przeszukania posesji i pomieszczeń gospodarczych Il ab - pies wyspecjalizowany do poszukiwania zapachu narkotyków - wskazał funkcjonariuszom miejsca oraz skrytki, w których ukryte były środki odurzające. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli zakopane w ziemi worki i reklamówki, w których mężczyzna ukrył susz roślinny oraz biały proszek. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma tych narkotyków.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

  • policjant z psem na posesji poszukują narkotyków
  • policjant z psem na posesji poszukują narkotyków
  • policjant szuka narkotyków
  • policjant wykopuje narkotyki
Powrót na górę strony