Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z pasją do fotografii

Data publikacji 13.04.2018

Asp. sztab. Robert Adamiak jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Mławie od 1990 roku. Od początku pełni służbę w Wydziale Prewencji. Poza służbą znajduje czas na swoje zainteresowania związane z fotografią. Teraz jego wyjątkowe prace będzie można podziwiać w Galerii „13” w Mławie.

Nasz pasjonat fotografiki prowadzi autorską stronę internetową z galerią swoich zdjęć, zapraszając na nią wpisem: Na stronie można obejrzeć zdjęcia, głównie ptaków, zrobione w ciągu ostatnich kilku lat. Są tu zdjęcia ładne i takie sobie, które z powodów znanych pewnie tylko sobie postanowiłem pokazać. Zdjęcia są efektem licznych (aczkolwiek niezbyt odległych) wypraw i wielu godzin spędzonych gdzieś w odludnych miejscach. Większość zdjęć została zrobiona w pobliżu Mławy.

Zawód policjanta to zajęcie odmienne od innych zawodów, chociażby ze względu na częsty stres, obcowanie ze światem przestępczym czy też narażanie własnego życia. Służba w Policji często wiąże się także z nienormowanymi godzinami pracy, a co za tym idzie ciężko jest wygospodarować czas na realizację własnych zainteresowań. Wśród naszych kolegów policjantów nie brakuje jednak osób z pasją, rozwijających swoje hobby. Jednym z nich jest asp. sztab. Robert Adamiak z Zespołu ds. Wykroczeń.

Głównymi obiektami zdjęć mławskiego funkcjonariusza są ptaki, które możemy zobaczyć na terenie pow. mławskiego. Robienie zdjęć ptaków jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Główną przeszkodą jest dystans, gdyż łatwo je spłoszyć. Często wykonanie dobrego ujęcia wymaga od fotografa ogromnej cierpliwości i opanowania. Zwykle trzeba spędzić wiele godzin, by trafić na okazję zrobienia idealnego zdjęcia.

Teraz jego niezwykłe fotografie będzie można podziwiać w Galerii „13” mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki. Otwarcie wystawy funkcjonariusza z pasją, pt. „Ptaki okolic Mławy”, odbędzie się w dzisiaj (13.04) o godz. 18.

Naszemu policjantowi serdecznie gratulujemy autorskiej wystawy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Autor: mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony