Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zebrali 50 kilogramów nakrętek dla podopiecznych hospicjum

Data publikacji 14.04.2018

Policjanci i pracownicy lubartowskiej komendy bardzo chętnie włączają się w działania, które mają na celu pomoc potrzebującym. Tym razem była to reakcja na apel Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie, który zbiera zakrętki, by wesprzeć podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakrętek przeznaczone będą na zakup sprzętów medycznych i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.

Pomagać można na  wiele sposobów. Za takimi działaniami bardzo często stoją młodzi ludzie, którzy potrafią zarazić swoją energią i skutecznie włączyć do współpracy dorosłych. Tak właśnie było w przypadku uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Kilka miesięcy temu, zwrócili się do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie z prośbą o współpracę poprzez zbieranie zakrętek na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Inicjatywa ta wzbudziła spore zainteresowanie. Policjanci i pracownicy cywilni chętnie włączyli się  w zbiórkę. Pudełka na zakrętki zostały przekazane do wszystkich wydziałów a także komisariatu i posterunków policji lubartowskiej komendy.

Przez zaledwie kilka zimowych miesięcy uzbierano około 50 kilogramów plastikowych zakrętek. Akcja ta również zmobilizowała policyjnych emerytów, którzy równie chętnie przynosili zakrętki, aby wesprzeć podopiecznych hospicjum.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych zakrętek przeznaczone są na zakup sprzętów medycznych i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.

Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem, z którego można wytwarzać m.in. opakowania, rury PCV, łopaty, doniczki.

Uzbieranie dużych ilości zakrętek nie jest prostą sprawą, dlatego ważne jest, aby w takie akcje włączała się jak największa liczba osób.

Policjanci przekazali do Szkolnego Klubu Wolontariusza zebrane zakrętki i zobowiązali się do kontynuowania współpracy.

(KWP w Lublinie / wsz)

  • Zebrali 50 kilogramów nakrętek dla podopiecznych hospicjum
  • Zebrali 50 kilogramów nakrętek dla podopiecznych hospicjum
  • Zebrali 50 kilogramów nakrętek dla podopiecznych hospicjum
Powrót na górę strony